Kambodža - po stopách Khmérské říšeProgram zájezdu

1. den: ODLET Z PRAHY :
2. den: BANGKOK - SIEM REAP: Přílet do Bangkoku a následný přelet do Siem Reapu. Transfer do hotelu, ubytování, večeře, nocleh.
3. den: ANGKOR WAT - ZTRACENÉ CHRÁMY V DŽUNGLI: Snídaně. Návštěva bývalého hlavního města khmérské říše Angkor Watu, do kterého vstoupíte jižní branou. Uvidíte chrám Bayon, Terasu slonů, a chrám Ta Prohm, sevřený v zajetí džungle. Oběd. Prohlídka chrámu Angkor Wat Temple, jedné z největších náboženských památek na světě. Projížďka lodí v Angkor Thom k menším chrámům Prasat Chrung, včetně drobného občerstvení. Návrat do hotelu.
4. den: VÝCHOD SLUNCE NA ANGKOR WATEM: Dokončení prohlídky Angkor Watu - velmi brzký odjezd z hotelu k pozorování východu slunce. Prohlídka Banteay Srei, který udivuje svou zachovalostí a řemeslně dokonalého chrámu Banteay Samre. V odpoledních hodinách přejezd do koloniálního městečka Battambang, ubytování, nocleh.
5. den: KOUZLO KOLONIÁLNÍHO VENKOVA: Snídaně, návštěva trhu Psar Nath s ochutnávkou kávy. Přejezd přívozem přes řeku Sangke, návštěva chrámu Wat Provil, kde s trochou štěstí uvidíte dopolední modlitbu mnichů. Návštěva historického Ancient House, ukázka venkovského života a zvyklostí místních obyvatel. Nocleh Battambang.
6. den: BÝVALÉ HLAVNÍ MĚSTO KAMBODŽI UDONG: Snídaně. Odjezd do královského města Phnompenhu, během cesty krátká zastávka s ukázkou tradiční výroby kambodžské keramiky a prohlídka bývalého hlavního města Udongu s pagodami a stupami. Udong je významným čekatelem zápisu na seznam UNESCO. Ubytování a nocleh v Phnompenhu.
7. den: SOUČASNÉ HLAVNÍ MĚSTO KAMBODŽI PHNOMPENH: Snídaně, prohlídka areálu královského paláce - královská zahrada, Stříbrná pagoda a chrám Smaragdového Buddhy. Návštěva muzea Tuol Sleng připomínající krvavý režim Rudých Khmérů. Individuální oběd, odjezd do Centrální tržnice ve stylu art deco. Po cestě krátká zastávka u Památníku nezávislosti a návštěva buddhistického chrámu Wat Phnom. Návrat do hotelu. Nocleh v Phnompenhu.
8. den: BAREVNÉ STUPY A KRABÍ TRH: Brzká snídaně, transfer do klášterního komplexu Wat Botum neboli chrámu Lotosového květu. Přejezd do provinčního městečka Takeo, oběd v místní restauraci. Prohlídka ruin chrámu Phnom Da. Příjezd do přímořského městečka Kep, prohlídka místního vyhlášeného krabího trhu. Přejezd do Kampotu, městečka z dob francouzské koloniální éry, nocleh.
9. den: TAJEMSTVÍ KHMÉRSKÉ KUCHYNĚ: Snídaně, návštěva pepřové farmy La Plantation, seznámení se s tajemstvím khmérské kuchyně, procházka po zdejším trhu s nákupem ingrediencí a vyzkoušení si přípravy tradičních pokrmů. Po chutném obědě prohlídka farmy. Prohlídka jeskynního komplexu Phnom Chnork (cca 200 schodů), kde hlavní jeskyně obsahuje zbytky chrámu ze 7. stolení. Návrat do hotel, nocleh Kampot. V pozdním odpoledni možnost fakultativního výletu vyjížďky lodí po řece Kampot s vyhlídkou na Sloní hory - cena cca 10USD/osoba.
10. den: LODÍ NA OSTROV: Snídaně, transfer do přístavu plážového letoviska Sihanoukville, odjezd rychlolodí na pohádkový ostrov Koh Rong k odpočinku na bělostných plážích tohoto tropického místa s křišťálově průzračnou vodou. Ubytování v hotelu nocleh.
11. - 13. den: KOH RONG: Snídaně. Individuální volno s možností využití fakultativních výletů.
14. den: KOH RONG - PHNOMPENH - BANGKOK: Snídaně, transfer k odletu do Bangkoku a následně do Prahy.
15. den: PŘÍLET DO PRAHY:

únor 2023

10.02. - 24.02.23 pátek - pátek
snídaně letecky (Praha)
Sleva 7% 66 990 Kč 61 990 Kč
cena za 15 dní (12 nocí)

březen 2023

10.03. - 24.03.23 pátek - pátek
snídaně letecky (Praha)
66 990 Kč
cena za 15 dní (12 nocí)

Cena zahrnuje

  • leteckou přepravu Praha – Siem Reap, Phnom Pehn – Praha s přestupy, ekonomická třída
  • letištní taxy
  • 12x ubytování se snídaní v hotelech 3* se snídaní, 2x oběd a 1x večeři
  • program, transfery klimatizovanými minibusy, transfery rychlolodí a vstupy dle itineráře
  • česky hovořícího průvodce (při minimálním počtu 12 osob)

Cena nezahrnuje

  • vízum do Kambodže nutno vyřídit před odletem - cena 1.000,- Kč
  • pojištění léčebných výloh
  • fakultativní výlety
  • spropitné 40 USD