To nejlepší z Indie s prodl. v DubajiDillí • Agra • Jaipur • Dillí • Dubaj

Změna vyhrazena: Změna programu vyhrazena.

Min. počet účastníků: 15.

Program zájezdu

1. den: dle letového řádu odlet z Prahy do Dillí .
2. den: přílet do Dillí, transfer do hotelu, ubytování a nocleh.
3. den: po snídani se vydáte na prohlídku Starého a Nového Dillí . Projedete kolem půvabné červené pevnosti RedFort , jež se tyčí naproti Jama Masjid (největší mešita v Indii). Dále projedete kolem Kotla Firoze Shah, což je zřícenina pevnosti ze 14. století. Navštívíte Raj Ghat , v němž byla provedena kremace otce národů – Mahátmy Ghándího. V odpoledních hodinách projedete kolem prezidentského paláce, přes třídu Rajpath, zastávka na fotografování u Indické brány. Návštěva Qutub Minar (cca 72 m vysoký minaret postavený na počest vítězství v 11. stol.). Ubytování, nocleh.
4. den: po snídani přejezd do Agry (203 km/cca 4 hodiny), po příjezdu ubytování. V odpoledních hodinách návštěva pevnosti Agra Fort , vybudované z červeného pískovce. Při západu slunce návštěva Taj Mahalu a prohlídka nejznámějšího a nejkrásnějšího skvostu Indie, mauzolea královny Mumtaz, dokončeného v r. 1653 (stavba trvala 22 let). Návrat do hotelu, nocleh.
5. den: po snídani přejezd do Jaipuru (240 km/cca 6 hodin). Po cestě návštěva pouštního města Fatehpur Sikri . Mezi nejnavštěvovanější místa patří padesátimetrová Buland Darwaza (Brána vítězství), Páteční mešita (s nádhernou hrobkou šeika Salima Čištiho z bílého mramoru), komplex starého města, palác Jod Bai, Diwan-i-Am (Hala soukromých audiencí), Diwan-i-Khas (Hala veřejných au diencí), Panč Mahál (skládá se z pěti pater). Příjezd do Jaipuru a nocleh.
6. den: po snídani prohlídka pevnosti Amber Fort (výstup na slonech, pokud to bude možné a sestup jeepem) ve městě Amber. Odpoledne prohlídka Jaipuru, zastávka na fotografování u Hawa Mahal – Palác větrů, návštěva observatoře Jantar Mantar , návštěva městského paláce, obklopeného nádhernými zahradami a nádvořími, kde doposud pobývá královská rodina a jehož část byla přeměněna v muzeum. Návrat do hotelu, nocleh.
7. den: po snídani transfer autobusem do Dillí (cca 272km/4 hod.) na letiště k odletu do Dubaje. Přílet do Dubaje , ubytování, nocleh.
8. den: po snídani půldenní okruh Dubají . Zastávka u mešity Jumeirah Mosque , prohlídka čtvrti Bastakiya a muzea v pevnosti Al Fahidi Fort. Přejezd lodním taxi „abra“ na druhý břeh zálivu Creek, návštěva trhu se zlatem a s kořením. Návrat do hotelu. V pozdním odpoledni odjezd terénními jeepy do pouště. V beduínském táboře projížďka na velbloudech, ukázka břišního tance, možnost vyzkoušet vodní dýmku. Po západu slunce tradiční arabská večeře barbecue. Návrat do hotelu ve večerních hodinách, nocleh.
9. den: snídaně v hotelu. Individuální volno. Možnost půldenního výletu „Moderní Dubaj – Burj Khalifa“ . Výlet zahrnuje okružní jízdu nejmodernějšími částmi Dubaje včetně uměle vybudovaného palmového ostrova. Návštěva vyhlídkové terasy nejvyššího mrakodrapu světa Burj Khalifa (vstup zahrnut v ceně). Nocleh v hotelu v Dubaji.
10. den: snídaně v hotelu. Osobní volno. Dle letového řádu transfer na letiště v Dubaji, odlet do Prahy.

únor 2021

01.02. - 10.02.21 pondělí - středa
snídaně letecky (Praha)
Sleva 12% 42 990 Kč 37 831 Kč
cena za 10 dní (8 nocí)

září 2021

22.09. - 01.10.21 středa - pátek
snídaně letecky (Praha)
Sleva 12% 42 990 Kč 37 831 Kč
cena za 10 dní (8 nocí)

Cena zahrnuje

 • leteckou dopravu Praha–Dillí-Dubaj-Praha s možným přestupem vč. letištních a bezpečnostních poplatků a případného palivového příplatku
 • dopravu klimatizovaným autokarem dle programu
 • 3 noci ve 2lůžk. pokojích v 3* hotelu v Dubaji se snídaní
 • 5 nocí ve 2lůžk. pokojích v 3* hotelech v Indii se snídaní
 • služby průvodce FIRO-tour
 • zákonné pojištění ve znění zákona č. 195/99 Sb

Cena nezahrnuje

 • Povinné příplatky: vízum do Indie (1 490 Kč, na vyžádání zprostředkuje CK FIRO-tour)
 • cena nezahrnuje spropitné a vstupy v Indii (cca 120 USD)
 • Povinné příplatky: vízum do Indie (1 490 Kč, na vyžádání zprostředkuje CK FIRO-tour)
 • jednolůžkový pokoj (8 990 Kč)
 • večeře v Indii (1 990 Kč)
 • moderní Dubaj včetně vstupu na Burj Khalífa (2 990 Kč)