Krásy Jižní Austrálie


 • ubytování: hotel **ubytování: hotel **
  strava: snídaněstrava: snídaně
  doprava: leteckydoprava: letecky
  • Poznávací zájezdy

Program zájezdu

1. - 2. den: ODLET A LET NA TRASE:
3. den: MELBOURNE: Ráno přílet do Melbourne, krátká prohlídka města, ubytování, volný program na dorovnání časového posunu.
4. den: MELBOURNE: Prohlídka města. Navštívíme Flinders Street Station, Rialto Towers, odkud je jedinečný pohled na město, Queen Victoria Market a další zajimavosti.
5. den: GREAT OCEAN ROAD: Dnes nás čekají neopakovatelné zážitky z výpravné jízdy po silnici Great Ocean Road, jedné z nejpůsobivějších australských scenerií. Prohlédneme si rovněž nedávno zřícený most London Bridge. Nocleh v Mount Gambier.
6. den: MOUNT GAMBIER-Cape Jervis: Dnes Vás čeká cesta přes Kingstone SE a Coorong NP do Cape Jervis, KANGAROO ISLAND: ...odkud poplujete lodí na Kangaroo Island. Nocleh.
7. den: KANGAROO ISLAND: Dnes máme celý den na to, abychom prozkoumali tento přírodní ráj. Můžeme zde obdivovat lvouny, klokany či koaly. Večer pak zhlédneme návrat tučňáků na pláž Fairy Penguin Parade.
8. den: ODJEZD NA PEVNINU: Ráno odjezd na pevninu... PŘESUN DO ADELAIDE: ...a na další dvě noci přesun do Adelaide. Odpoledne prohlídka města a jeho zajímavostí, možnost volného programu. Nocleh.
9. den: ADELAIDE: Celodenní výlet do German Village of Hahndorf a Barossa Valley, kde dozrávají světově proslulá australská vína.
10. den: WILPENA POUND: Ráno si krátce prohlédneme památky v Adelaide a poté budeme pokračovat do Wilpena Pound a navštívíme Národní park Flinders Ranges se skalními malbami a rytinami spolu s úchvatnou scenerií tohoto horského pásma.
11. den: COOBER PEDY: Dnes cesta po cestě Oodnadatta track do Coober Pedy (v řeči domorodců „díra bílého muže“), kde nás pohltí horečka hledačů opálů. Prohlídka městečka zbudovaného spíše pod zemí a seznámení se s historií dolování opálů.
12. den: AYERS ROCK: Po snídani se vydáme pouští na sever až k osamělé skále, největšímu monolitu světa, nazývaném Uluru.
13. den: AYERS ROCK: Možnost nevšedního prožitku, východu slunce v poušti s vyhlídkou na Ayers Rock (Uluru). Dopoledne okružní prohlídka tohoto největšího a nejslavnějšího monolitu světa. Odpoledne prohlídka skalních útvarů Olgas. Večer možnost večeře „za zvuků ticha pouště" – Sounds of Silence.
14. den: KINGS CANYON: Cesta nás zavede do Kings Creek Station, farmy, která se specializuje na vývoz velbloudů. Dále pokračujeme do Watarrka National Park a návštěva Kings Canyon. Při procházce po okraji kaňonu se naskytne neopakovatelný pohled na kolmé stěny kaňonu, které mizí v hloubce až 300 metrů. Nocleh v Kings Canyon Resort.
15. den: ALICE SPRINGS: Přejezd po Mereenie Loop Road, přes drsnou, ale překrásnou zem domorodců (pouze za příznivých podmínek). Cestou mineme kráter po meteoritu Gosse Bluff. Uvidíme Standley Chasm a Simpsons Gap. Pokračujeme do Alice Springs, kde navštívíme School of the Air, největší učebnu světa pro venkovské děti.
16. den: ODLET DO PRAHY: Transfer na letiště a odlet do Prahy.
17. - 18. den: PŘÍLET DO PRAHY:

11.09. - 28.09.23 pondělí - čtvrtek
snídaně letecky (Praha)
159 990 Kč
cena za 18 dní (14 nocí)

Cena zahrnuje

 • leteckou přepravu a letištní poplatky
 • 14x nocleh kategorie 3* se snídaní
 • dopravu autobusem, minibusem či vozem
 • vstupy do národních parků
 • služby českého průvodce
 • vstup na Rialto Towers – vyhlídkové patro nejvyšší budovy Melbourne

Cena nezahrnuje

 • fakultativní vstupy a výlety
 • spropitné a stravování vyjma snídaní
 • vízum do Austrálie 500,– Kč (zajistí CK)