Bhútán - Nepál


  • ubytování: hotel **ubytování: hotel **
    strava: plná penzestrava: plná penze
    doprava: leteckydoprava: letecky
    • Poznávací zájezdy

Program zájezdu

1. den: ODLET Z PRAHY: Sraz skupiny na letišti Praha. Odlet do Káthmándú.
2. den: PŘÍLET DO KÁTHMÁNDÚ: Přílet do Káthmándú. Transfer do hotelu. Ubytování a nocleh v Káthmándú.
3. den: KÁTHMÁNDÚ – PARO – THIMPHU: Snídaně. Transfer na letiště a následuje přelet do Bhútánu. Za příznivého počasí shlédnete jedinečné panorama himálajských štítů, včetně nejvyšší hory světa Mt. Everest. Po přistání na letišti v Paru přejedete do hlavního města Thimphu. Cestou zastávka u chrámu Tachog Lhakhang a dále u největší bronzové sochy Buddhy v Bhútánu (51.5 m). Po obědě navštívíte rezervaci národního zvířete takina a ženského kláštera Dupthop. Po ubytování následuje volno na procházku městem za nákupy a fotografováním. Večeře, nocleh.
4. den: THIMPHU: Snídaně. Dopoledne návštěva Národního poštovního muzea, řemeslného bazaru, Textilního muzea, Školy umění a řemesel (Malířská škola). Oběd v restauraci Simply Bhutan Museum. Odpoledne se podíváte na zápas v lukostřelbě na stadionu Changlimithang. Večer návštěva pevnosti Tašičcho dzong, která byla postavena bez využití hřebíků či jiných výdobytků moderní technologie. V současné době je zde sídlo vlády a královská trůnní síň a kanceláře krále. Sídlo zde má rovněž ministerstvo vnitra a financí. Večeře, nocleh.
5. den: PUNAKHA: Po snídani odjezd do údolí Punakha. Punakha je starobylé hlavní město Bhútánu. Cestou návštěva průsmyku Dochu La Pass (nadmořská výška 3.140 m). Poté navštivte Chimi Lhakhang postavený v roce 1499 na počest Drukpy Kuenleyho. Tento chrám se také nazývá Chrám plodnosti. Drukpa Kuenley je také nazýván Devinským šílencem z Bhútánu pro svůj neortodoxní způsob výuky buddhismu. Odpoledne návštěva pevnosti Punakha Dzong postaveného v roce 1637. V pozdních odpoledních hodinách, pokud to čas dovolí, výlet do krásného kláštera Khamsum Yulley. Poté se projdete přes nejdelší visutý most v Bhútánu (160 metrů) postavený přes řeku Pho Chu. Večeře, nocleh.
6. den: PARO: Po snídani odjezd do Para s fotozastávkou u pevnosti Wangdi Phodrang Dzong. Odpoledne návštěva Ta Dzong (Národního muzea Bhútánu) s jednou z nejlepších světových sbírek thangk a dalších artefaktů bhútánského umění. Následuje návštěva buddhistického kláštera a pevnosti Paro Dzong a bhútánské farmy. Večeře, nocleh.
7. den: PARO – TYGŘÍ HNÍZDO: Snídaně, odjezd s následným výšlapem k jednomu ze symbolů bhútánské architektury Taktsang, buddhistického kláštera známého pod názvem „Tygří hnízdo“. Odpoledne návštěva Drukgyel Dzong (Pevnost vítězných Bhútánců), kde Bhútánci odrazili útočníky z Tibetu. Pod bývalou pevností leží horská vesnička s typickými bhútánskými domky. Za jasných dnů se nad pevností tyčí panoráma posvátné hory Čomolhari. Poté navštivte buddhistický chrám Kyichu Lhakhang, jeden z nejstarších klášterů Bhútánu postavený v roce 659 n. l. Srongtsenem Gampem. Večer volno k procházkám po městě. Večeře, nocleh.
8. den: KÁTHMÁNDÚ: Snídaně formou balíčku. Ranní odlet zpět do Káthmándú. Následuje prohlídka centra Káthmándú včetně paláce Živoucí bohyně Kumarí Dévi, sochy hrozivého vtělení boha Šivy Kala Bhairab a chrámu Swayambhunáth na pahorku nad městem, odkud se otevírá nádherný výhled na káthmándské údolí. V pozdním odpoledni prohlídka tajemného chrámu Pashupatinath zasvěceného bohu Šivovi. Chrám patří k jednomu z nejdůležitějších náboženských míst v Asii pro Šivovy uctívače. Provádějí se zde kremace a poslední obřady hinduistů. Následuje návštěva Boudhanáth stúpy – největší kulové stúpy v Nepálu. Obě pamětihodnosti jsou zapsány na seznam světového kulturního dědictví UNESCO.
9. den: KÁTHMÁNDÚ: Snídaně. Dopoledne si prohlédnete unikátní historické centrum města Patan v okolí ústředního náměstí Durbar. Následuje návštěva historického Bhaktapuru s chrámem Nyatapola, Zlatou bránou, královským palácem, scénickým náměstíčkem hrnčířů a desítkami dalších chrámů, mistrovských děl nevárského řezbářství. Nocleh v Káthmándú.
10. den: ODLET DO PRAHY: Snídaně. Transfer na letiště, následuje odlet do Prahy. Přílet do Prahy ve večerních hodinách.

listopad 2023

04.11. - 13.11.23 sobota - pondělí
plná penze letecky (Praha)
0 Kč
cena za 10 dní (8 nocí)

Cena zahrnuje

  • leteckou přepravu Praha – Káthmándú – Praha s přestupem v Dubaji leteckou přepravu Káthmándú - Paro - Káthmándú letištní taxy 8x nocleh se snídaní v hotelech 3* - 4* 4x oběd, 5x večeři transfery a program dle itineráře se vstupy vstupní vízum do Bhútánu průvodce ESO travel (minimálně 11 osob)

Cena nezahrnuje

  • vízum do Nepálu 30,- USD + 1 fotografie fakultativní výlety nad rámec programu bakšišné cestovní pojištění